VIII Noc Świętych już za nami!

31 października, w Łódzkiej Archikatedrze, odbyło się wydarzenie, na które co roku czeka wielu młodych ludzi. Tegorocznym motywem przewodnim spotkania była znana wszystkim amerykańska internetowa wypożyczalnia filmów. To właśnie na tym tle organizatorzy przybliżyli żywoty młodych świętych z aż trzech różnych kontynentów: Chiary Luce Badano (Europa), José Sánchez’a del Río (Ameryka Łacińska) oraz męczenników z Buta (Afryka).

Kilka słów do zgromadzonych w katedrze skierował Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś: „Wy nie jesteście żadną przyszłością Kościoła! Wy jesteście teraźniejszością Kościoła! Bo to nie chodzi o to, że będziecie tworzyć Kościół jutro, ale o to, że tworzycie Go dzisiaj. To spotkanie nie było po to, żebyście za 20 lat przejęli Kościół, jak ja się już zestarzeję, tylko o to, żebyście dzisiaj razem z nami ten Kościół robili!”

Wiele uwagi poświęcono darom jedności, wierności, odwagi oraz sile marzeń, a dzięki przygotowanym propozycjom, wszyscy obecni mogli wziąć czynny udział w świętowaniu wigilii uroczystości Wszystkich Świętych. Ważnym momentem była spontaniczna modlitwa nad biskupem, księżmi i klerykami, których polecano modlitwie poprzez położenie na nich rąk. Ponadto uczestnicy spotkania byli świadkami niecodziennych pokazów filmowych, pantomimy oraz specjalnie przygotowanej na tę okazję gry świateł.  Dodatkowo, w ramach niespodzianki, każdy z młodych otrzymał upominek kojarzący się z wydarzeniami tego wyjątkowego wieczoru, czyli karty „premium” do świętości. Całość spotkania uświetnił zespół muzyczny kreując atmosferę skupienia, refleksji i modlitwy.

Zdjęcia: Archidiecezja Łódzka