Caritas Archidiecezji Łódzkiej

KOREPETYCJE
Zajęcia raz w tygodniu – 1h zegarowa, każdy korepetytor ma jednego stałego ucznia, najczęściej potrzebni są korepetytorzy z matematyki i z języka angielskiego. Dzieci na każdym poziomie zaawansowania – można dowolnie deklarować dogodny poziom nauczania. Posługa możliwa pn-pt w godz. 9:00 – 18:00


DOMOWY
wolontariat socjalny (zakupy, dotrzymanie towarzystwa, towarzyszenie podczas spaceru, pomoc w drobnych porządkach domowych), posługa w domu u podopiecznego. Czas : max 4h tygodniowo, nie mniej niż 2h. Wolontariusz chodzi do osoby potrzebującej pomocy (stały podopieczny) do domu tam (w relacji jeden na jeden) udziela pomocy.


ŚWIETLICA
posiadamy dwie świetlice środowiskowe ul Gdańska 111, oraz ul. Odolanowska 46. Poszukujemy ludzi do działania z młodzieżą. W ramach wolontariatu pomagamy w lekcjach ale i animujemy zajęcia podopiecznym świetlicy.


AKCYJNY
Działania różne, nieregularne, np. zbiórki żywności, obstawianie tras maratonu, wyjazdy nocne ze strażą miejską (w czasie zimy), roznoszenie dyplomów po szkołach, pomoc w organizacji imprez, działania w czasie imprez i wiele, wiele innych.


Śpiewanie i granie
dodatkowa aktywność dla tych, którzy kochają muzykę. Wolontariat nieregularny ale bardzo przyjemny 🙂

ponadto:
Kuchnia Caritas;
Magazyn Caritas ;
Punkt Pomocy Charytatywnej (pomoc osobom bezdomnym);
Domy Dziennego Pobytu (aktywizacja seniorów).

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY ZA POŚREDNICTWEM FORMULARZA:
https://goo.gl/forms/gsNn0f9kOt77UvI63
Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się z Tobą.